0 položek - 0Kč
Top Ads
HurryUP!!!

Free Shipping ANY ORDER
SAVE UP TO 80%OFF

Holandsko 2-1 Turecko: Oranje se díky obratu dostali do semifinále proti Anglii

Ronald Koemanův tým se vzpamatoval z nepříznivého stavu 0-1 a dvěma góly ve druhé půli porazil energické Crescent-Stars.

Shrnutí zápasu: Nizozemsko využilo své zkušenosti

Vzrušení bylo hmatatelné, když obě země soutěžily v jejich prvním čtvrtfinále EURO po 16 letech, ale nizozemský trenér Ronald Koeman požadoval po svých hráčích, aby "drželi míč a vzali zápasu tempo" v úvodních fázích. Blízko k úplnému vyfouknutí turecké bubliny byli už v první minutě, kdy Memphis Depay přestřelil slibnou šanci.

Crescent-Stars se postupně dostávali do zápasu, úspěšně omezovali prostor, který Oranje potřebovali, a vytvořili si hrozbu ze standardních situací, která jim tak dobře sloužila v jejich vítězství v osmifinále proti Rakousku. Jejich průlom přišel nepřímo z takovéto standardní situace, když Arda Güler zakroutil polovyběhlý roh k zadní tyči, kde Samet Akaydin hlavou poslal míč do brány od břevna.

Turecký trenér Vincenzo Montella zdůraznil potřebu jeho mladého týmu "kontrolovat naše emoce" a vypadali složenější než viditelně znepokojený nizozemský tým po zbytek prvního poločasu. Přestávka dala Koemanovi šanci na reset Oranje a zavedení Wouta Weghorsta vepředu naznačilo přímější přístup ve druhém poločase.

Obnovená energie – a Weghorstův vliv na jejich styl – se brzy projevila, ale to Turecko bylo dvakrát blízko k zdvojnásobení svého náskoku, nejprve když Arda Gülerův prudký přímý kop zasáhl vnější stranu tyče a poté, když Weghorst nějakým způsobem zabránil Kaanu Ayhanovi dorazit míč po Bartu Verbruggenovi, který odrazil ránu Kenana Yıldıze.

Tato intervence se ukázala jako klíčová, když Stefan de Vrij hlavičkoval prudce z Depayova centru a vyrovnal skóre, což ukázalo, že Oranje také ovládají standardní situace. O šest minut později měli další, když Denzel Dumfries nasměroval míč do pokutového území a Mert Müldür si ho pod tlakem Codyho Gakpa srazil do vlastní brány.

Očekávaný závěrečný nápor Turecka by se vyplatil, nebýt poslední blokace střídajícího Mickyho van de Vena, který zabránil pokusu Zeki Çelika, a Verbruggenovy záchrany v nastaveném čase před dalším střídajícím, Semih Kılıçsoyem. Další zastávka pro Oranje: semifinále s Anglií v Dortmundu ve středu.

Vivo Hráč zápasu: Stefan de Vrij (Nizozemsko)

"Solidní v obraně a vstřelil gól. Ukázal dobrý iniciativu ve druhém poločase." Technické pozorovací komise UEFA

Derek Brookman, reportér Nizozemska

Když už se zdálo, že čas dochází, Nizozemci zařadili vyšší rychlostní stupeň a předvedli zakončení, které jejich herní styl dosud postrádal. Bylo to jiné vítězství než to proti Rumunsku – více odvahy a odhodlání než plynulosti a dovednosti – ale jak se říká, všechna vítězství se počítají. Velmi energický obrat a nakonec zasloužené vítězství.

Aydin Güvenir, reportér Turecka

Byla to snová, dramatická noc pro Turecko. Bránili a soustředili se dobře až do 70. minuty. Vedli 35 minut a propásli šanci, když přímý kop Ardy Gülera, který je mohl dostat do úplné kontroly, zasáhl dřevo. Ale v posledních 20 minutách se zdálo, že zkušenosti hrají proti tomuto mladému a vášnivému týmu. Dominance Nizozemska ve druhém poločase vyústila ve dva góly, což stačilo k dosažení semifinále.

Reakce

Ronald Koeman, trenér Nizozemska: "Pro celý národ je to něco výjimečného. Jsme malý národ a jsme v semifinále s Anglií, Francií a Španělskem a jsme na to opravdu hrdí. Museli jsme dnes večer trpět, ale nejsou žádné snadné zápasy. Dali do toho všechno. Byl to emocionální zápas a ukázali jsme skutečné srdce. Druhý poločas byl dobrý. Museli jsme trpět, ale je to velký úspěch dostat se do semifinále."

Nathan Aké, obránce Nizozemska: "V prvních deseti nebo patnácti minutách jsme našli prostory na středovém poli a hráli jsme opravdu dobře. Pak začali něco měnit a nechali nás jít ven místo dovnitř a bylo trochu těžší najít prostory. Ale ve druhém poločase, když jsme dali Weghorsta nahoru, poslali jsme více míčů do oblasti dříve a hráli jsme na druhé míče a díky tomu jsme vytvořili více šancí."

Vincenzo Montella, trenér Turecka: "Ukázali jsme všechno, co jsme měli. Měli jsme velmi dobrý turnaj. Pokud jde o 90 minut, vyhráli jsme tolik zápasů jako Nizozemsko. Moji kolegové a další fotbaloví profesionálové nás také pochválili. Máme mnoho mladých hráčů, vyšli s úžasným duchem a jsem na ně hrdý. Tito hráči si zaslouží lásku, kterou dostávají. Po tomto turnaji bude Turecko v budoucnu vnímáno s větším respektem."

Hakan Çalhanoğlu, záložník Turecka: "Chtěl bych poděkovat všem, kteří přispěli. Měli jsme skvělý turnaj. Jsme všichni velmi smutní, ale doufejme, že přijde víc. Bohužel je to tak. Došli jsme tak daleko. Pokud jsme dali našemu národu tento zážitek, jak šťastní jsme. Prohry se stávají ve fotbale. Naši fanoušci nám na konci zápasu udělali ovace ve stoje, což je dobré znamení."

Klíčové statistiky

  • Nizozemsko se dostalo do svého šestého semifinále EURO a prvního od roku 2004.
  • Oranje postoupili ze šesti z posledních osmi čtvrtfinále na mistrovství světa a EURO.
  • Nizozemci vyhráli dvě vyřazovací utkání na jednom EURO pouze podruhé po roce 1988 – kdy zvedli trofej.
  • Nizozemsko vstřelilo dva nebo více gólů v sedmi z posledních devíti zápasů EURO.
  • De Vrij vstřelil svůj první mezinárodní gól od března 2015. Jeho jediný předchozí gól na velkém turnaji byl proti Španělsku na mistrovství světa 2014.
  • Mert Müldürův vlastní gól byl první, který Nizozemsko na EURO těžilo od roku 2004 (Jorge Andrade proti Portugalsku).
  • Nizozemci prohrávali v poločase pouze podruhé v posledních deseti zápasech EURO.
  • Hakan Çalhanoğlu odehrál svůj devátý zápas na EURO, čímž se vyrovnal tureckému rekordmanovi Rüştü Reçberovi.

Sestavy

Nizozemsko: Verbruggen; Dumfries, De Vrij, Van Dijk, Aké (Van de Ven 73); Schouten, Simons (Zirkzee 87), Reijnders (Veerman 73); Bergwijn (Weghorst 46), Depay (Frimpong 87), Gakpo

Turecko: Mert Günok; Mert Müldür (Zeki Çelik 82), Kaan Ayhan (Semih Kılıçsoy 89), Samet Akaydin (Cenk Tosun 82), Abdülkerim Bardakcı, Ferdi Kadıoğlu; Barış Alper Yılmaz, Salih Özcan (Okay Yokuşlu 77), Hakan Çalhanoğlu, Kenan Yıldız (Kerem Aktürkoğlu 77); Arda Güler

Klíčová slova: Oranje, semifinále, comeback, Dominance, Turecko

Verwante Tags

Arda Güler Nizozemsko Turecko EURO 2024 Fotbalové Dresy Holandsko Evropy 2024

Nieuws gerelateerde Producten

Fotbalové Dresy Holandsko Mistrovství Evropy 2024 Venkovní Dres Mužské
Fotbalové Dresy Holandsko Mistrovství Evropy 2024 Domácí Dres Mužské
Fotbalové Dresy Turecko Mistrovství Evropy 2024 Venkovní Dres Mužské
Fotbalové Dresy Turecko Mistrovství Evropy 2024 Domácí Dres Mužské
x